Verstappen i Fuoco lideren els lliures a Silverstone

2014-04-18 12:07

Matí dominat per debutants a la Fórmula 3 Europea al circuit angles de Silverstone, fet que no ens estranya a ningú ja que Verstappen i Fuoco han estat tota la pre-temporada al davant, juntament amb un Esteban Ocon que ha acabat segon a les dues sessions d’entrenaments lliures.

Per: Arnau Viñals Vendrell

Durant la primera sessió d’entrenaments lliures, Esteban Ocon (Prema Powerteam) i Max Verstappen (Van Amersfoort Racing) han estat els dominadors durant els 40 minuts en que dura la sessió però, als últims 10 minuts, el company d’Ocon, Antonio Fuoco (Prema Powerteam) ha aconseguit el millor temps de la sessió seguit d’Ocon, Verstappen, Latifi (Prema Powerteam) i Blomqvist (Jagonya Ayam with Carlin) en els cinc primers llocs separats només per una dècima de segon.

 

Però el temps més ràpid de les dues sessions de lliures l’ha establert el fill de Jos Verstappen, Max Verstappen amb un 1:51.716. Aquest cop, només Esteban Ocon l’ha pogut seguir acabant a 82 mil·lèsimes del holandès. Tercer ha estat Fuoco a una dècima.

 

Destacar el mediocre paper del subcampió del 2013, Felix Rosenqvist (kfzteile24 Müke Motorsport) que a la primera sessió només ha pogut acabar desè a 6 dècimes del primer, i en la segona ha acabat penúltim a més de 2 segons de Verstappen.

 

D’aquesta manera, els lliures ens determinen quins seran els que lluitin per les pole positions aquesta tarda: Fuoco, Ocon i Verstappen.

 

Resultats Lliures 1:

 

POS

 

DRIVER

NATION

TEAM

CLASS

GAP

 LAPS

1

25

Antonio

FUOCO

ITA

Prema Powerteam

R

1:52.323

18

2

2

Esteban

OCON

FRA

Prema Powerteam

R

+0.051

17

3

30

Max

VERSTAPPEN

NLD

Van Amersfoort Racing

R

+0.073

18

4

1

Nicholas

LATIFI

CAN

Prema Powerteam

 

+0.090

15

5

31

Tom

BLOMQVIST

GBR

Jagonya Ayam with Carlin

 

+0.101

15

6

5

Jordan

KING

GBR

Carlin

 

+0.399

17

7

6

Edward

JONES

ARE

Carlin

 

+0.454

16

8

26

Dennis

VAN DE LAAR

NLD

Prema Powerteam

 

+0.500

16

9

21

Felix

SERRALLES

PRI

Team West-Tec F3

 

+0.555

16

10

27

Felix

ROSENQVIST

SWE

kfzteile24 Mücke Motorsport

 

+0.678

15

11

9

Mitch

GILBERT

AUS

Fortec Motorsports

 

+0.713

15

12

7

Riccardo

AGOSTINI

ITA

Eurointernational

 

+0.722

13

13

14

Felipe

GUIMARAES

BRA

Double R Racing

 

+0.742

16

14

11

Richard

GODDARD

AUS

ThreeBond with T-Sport

 

+0.900

18

15

20

Sean

GELAEL

IDN

Jagonya Ayam with Carlin

 

1.060

16

16

3

Lucas

AUER

AUT

kfzteile24 Mücke Motorsport

 

1.147

15

17

19

Antonio

GIOVINAZZI

ITA

Jagonya Ayam with Carlin

 

1.187

16

18

10

John

BRYANT-MEISNER

SWE

Fortec Motorsports

 

1.219

17

19

16

Gustavo

MENEZES

USA

Van Amersfoort Racing

 

1.227

17

20

12

Alexander

TORIL

ESP

ThreeBond with T-Sport

 

1.387

13

21

15

Jules

SZYMKOWIAK

NLD

Van Amersfoort Racing

R

1.437

16

22

28

Jake

DENNIS

GBR

Carlin

R

1.599

17

23

8

Michele

BERETTA

ITA

Eurointernational

R

1.707

18

24

4

Roy

NISSANY

ISR

kfzteile24 Mücke Motorsport

 

2.113

12

25

22

Hector

HURST

GBR

Team West-Tec F3

 

2.217

15

26

18

Tatiana

CALDERON

COL

Jo Zeller Racing

 

2.246

15

 

Resultats Lliures 2:

 

POS   DRIVER NATION TEAM CLASS GAP  LAPS
1 30 Max VERSTAPPEN NLD Van Amersfoort Racing R 1:51.716 14
2 2 Esteban OCON FRA Prema Powerteam R +0.082 14
3 25 Antonio FUOCO ITA Prema Powerteam R +0.147 14
4 6 Edward JONES ARE Carlin   +0.324 12
5 5 Jordan KING GBR Carlin   +0.366 11
6 31 Tom BLOMQVIST GBR Jagonya Ayam with Carlin   +0.400 11
7 1 Nicholas LATIFI CAN Prema Powerteam   +0.543 11
8 19 Antonio GIOVINAZZI ITA Jagonya Ayam with Carlin   +0.618 12
9 11 Richard GODDARD AUS ThreeBond with T-Sport   +0.842 16
10 21 Felix SERRALLES PRI Team West-Tec F3   +0.878 15
11 10 John BRYANT-MEISNER SWE Fortec Motorsports   +0.890 15
12 14 Felipe GUIMARAES BRA Double R Racing   +0.949 12
13 26 Dennis VAN DE LAAR NLD Prema Powerteam   +0.974 15
14 7 Riccardo AGOSTINI ITA Eurointernational   +0.996 15
15 9 Mitch GILBERT AUS Fortec Motorsports   1.038 16
16 3 Lucas AUER AUT kfzteile24 Mücke Motorsport   1.297 12
17 28 Jake DENNIS GBR Carlin R 1.310 13
18 20 Sean GELAEL IDN Jagonya Ayam with Carlin   1.607 13
19 15 Jules SZYMKOWIAK NLD Van Amersfoort Racing R 1.726 15
20 16 Gustavo MENEZES USA Van Amersfoort Racing   1.729 14
21 12 Alexander TORIL ESP ThreeBond with T-Sport   1.739 13
22 18 Tatiana CALDERON COL Jo Zeller Racing   1.842 10
23 4 Roy NISSANY ISR kfzteile24 Mücke Motorsport   1.856 12
24 8 Michele BERETTA ITA Eurointernational R 1.872 14
25 27 Felix ROSENQVIST SWE kfzteile24 Mücke Motorsport   2.315 7
26 22 Hector HURST GBR Team West-Tec F3   2.646 14