Rowland marca el ritme el segon dia

2013-11-06 16:39

El debutant britànic Oliver Rowland ha estat el més ràpid en les dues sessions del segon dia de test de la GP3 al circuit del Yas Marina a Abu Dhabi. El de Marussia Manor Racing ha establert un temps de 1:55.600.

per: Arnau Viñals Vendrell

Day 2 Test – Morning Session

 

Driver

Team

Laptime

Laps

1.

Oliver Rowland

Marussia Manor Racing

1:56.020

23

2.

Patric Niederhauser

ART Grand Prix

1:56.270

24

3.

Robert Visoiu

MW Arden

1:56.285

22

4.

Dean Stoneman

Koiranen GP

1:56.299

20

5.

Emil Bernstorff

Carlin

1:56.312

23

6.

Roman de Beer

Trident

1:56.365

24

7.

Marvin Kirchhofer

MW Arden

1:56.383

16

8.

Alex Fontana

ART Grand Prix

1:56.610

22

9.

Edward Jones

MW Arden

1:56.670

17

10.

Jimmy Eriksson

RUSSIAN TIME

1:56.727

23

11.

Emanuele Zonzini

ART Grand Prix

1:56.858

25

12.

David Fumanelli

Jenzer Motorsport

1:56.928

22

13.

Jan Mardenborough

Carlin

1:57.015

24

14.

Nick Cassidy

Status Grand Prix

1:57.372

19

15.

Santiago Urrutia

Koiranen GP

1:57.451

23

16.

Kevin Joerg

Jenzer Motorsport

1:57.497

22

17.

Luis Sa Silva

Carlin

1:57.503

23

18.

Jack Hawksworth

Status Grand Prix

1:57.760

29

19.

Robert Cregan

Trident

1:57.908

32

20.

Markus Pommer

RUSSIAN TIME

1:57.948

29

21.

Kuba Dalewski

Trident

1:57.965

23

22.

Dino Zamparelli

Marussia Manor Racing

1:58.023

12

23.

Ryan Cullen

Marussia Manor Racing

1:58.220

15

24.

Ivan Taranov

RUSSIAN TIME

1:58.377

21

25.

Nicholas Latifi

Status Grand Prix

1:58.399

24

26.

Carmen Jorda

Koiranen GP

1:58.742

19

Day 2 Test – Afternoon Session

 

Driver

Team

Laptime

Laps

1.

Oliver Rowland

Marussia Manor Racing

1:55.600

31

2.

Patric Niederhauser

ART Grand Prix

1:55.637

27

3.

Dean Stoneman

Koiranen GP

1:55.711

27

4.

Robert Visoiu

MW Arden

1:55.770

28

5.

Marvin Kirchhofer

MW Arden

1:55.816

22

6.

Roman de Beer

Trident

1:55.866

19

7.

Alex Fontana

ART Grand Prix

1:55.896

25

8.

Jimmy Eriksson

RUSSIAN TIME

1:56.114

36

9.

Jan Mardenborough

Carlin

1:56.145

30

10.

Edward Jones

MW Arden

1:56.227

26

11.

Emil Bernstorff

Carlin

1:56.231

31

12.

David Fumanelli

Jenzer Motorsport

1:56.285

17

13.

Kevin Joerg

Jenzer Motorsport

1:56.430

30

14.

Robert Cregan

Trident

1:56.522

23

15.

Jack Hawksworth

Status Grand Prix

1:56.627

20

16.

Nick Cassidy

Status Grand Prix

1:56.686

16

17.

Markus Pommer

RUSSIAN TIME

1:56.764

27

18.

Emanuele Zonzini

ART Grand Prix

1:56.766

22

19.

Dino Zamparelli

Marussia Manor Racing

1:56.864

32

20.

Santiago Urrutia

Koiranen GP

1:56.881

22

21.

Nicholas Latifi

Status Grand Prix

1:57.079

26

22.

Luis Sa Silva

Carlin

1:57.216

27

23.

Gustavo Menezes

Jenzer Motorsport

1:57.444

32

24.

Kuba Dalewski

Trident

1:57.596

22

25.

Ryan Cullen

Marussia Manor Racing

1:57.789

26

26.

Ivan Taranov

RUSSIAN TIME

1:58.004

30

27.

Carmen Jorda

Koiranen GP

2:00.080

12