Lancaster el mes ràpid durant l'últim dia de test

2014-03-21 17:12

El pilot de MP Motorsport, Jon Lancaster, ha finalitzat l'últim dia de test amb el millor tremps.

Per: Victor Forner

Pel matí el mes ràpid ha sigut Jon Lancaster. Segon ha estat el pilot de EQ8 Caterham Racing, Alexander Rossi i tercer Felipe Nasr (Carlin). Quart ha estat el pilot de ART Grand Prix, Stoffel Vandoorne que sembla que no l'hi ha costat adaptar-se al cotxe i cinquè el pilot de Hilmer Motorsport, Daniel ABT. Completen el top 10 Jolyon Palmer (DAMS), Julian Leal (Carlin), Raffaele Marciello (Racing Engineering), Mitch Evans (RT Russian Time) i Rio Haryanto (EQ8 Caterham Racing).

Per la vesprada el més ràpid ha estat Daniel ABT (Hilmer Motorsport). Segon Mitch Evans (RT Russian Time) i tercer Johnny Cecotto (Trident). Quart el pilot de Rapax Adrian Quaife-Hobbs i cinquè Jolyon Palmer (DAMS). Sisè l'altre Rapax, el de Simon Trummer. Completen el top 10 Facu Regalia (Hilmer Motorsport), Stéphane Richelmi (DAMS), Axcil Jefferies (Trident) i Artem Markelov (RT RUSSIAN TIME).  Cal dir que els dos pilots de EQ8 Caterham Racing no han estat al top 10 per la vesprada i que cap dels dos Campos Racing han superat la quinzena posició.

Aquest ha estat l'últim test de la GP2 Series. Dintre de dues setmanes però, la temporada s'iniciarà a Bahrain on és clar, FormulaRapida.net serà present per informar-los.

Morning results

 

Driver

Team

Laptime

Laps

1.

Jon Lancaster

MP Motorsport

1:39.647

15

2.

Alexander Rossi

EQ8 Caterham Racing

1:39.693

16

3.

Felipe Nasr

Carlin

1:39.829

22

4.

Stoffel Vandoorne

ART Grand Prix

1:39.920

26

5.

Daniel Abt

Hilmer Motorsport

1:39.931

26

6.

Jolyon Palmer

DAMS

1:40.003

30

7.

Julian Leal

Carlin

1:40.031

15

8.

Raffaele Marciello

Racing Engineering

1:40.157

25

9.

Mitch Evans

RT RUSSIAN TIME

1:40.233

17

10.

Rio Haryanto

EQ8 Caterham Racing

1:40.377

21

11.

Stéphane Richelmi

DAMS

1:40.397

33

12.

Facu Regalia

Hilmer Motorsport

1:40.446

28

13.

Simon Trummer

Rapax

1:40.474

35

14.

Nathanaël Berthon

Venezuela GP Lazarus

1:40.511

17

15.

Stefano Coletti

Racing Engineering

1:40.529

18

16.

Rene Binder

Arden International

1:40.550

18

17.

Kimiya Sato

Campos Racing

1:40.659

15

18.

Daniiel De Jong

MP Motorsport

1:40.668

17

19.

Adrian Quaife-Hobbs

Rapax

1:40.743

27

20.

André Negrao

Arden International

1:40.956

25

21.

Takuya Izawa

ART Grand Prix

1:41.019

18

22.

Arthur Pic

Campos Racing

1:41.054

16

23.

Artem Markelov

RT RUSSIAN TIME

1:41.131

22

24.

Johnny Cecotto

Trident

1:41.722

20

25.

Conor Daly

Venezuela GP Lazarus

1:41.766

25

26.

Axcil Jefferies

Trident

1:43.522

20

Afternoon results

 

Driver

Team

Laptime

Laps

1.

Daniel Abt

Hilmer Motorsport

1:41.061

20

2.

Mitch Evans

RT RUSSIAN TIME

1:41.272

36

3.

Johnny Cecotto

Trident

1:41.290

30

4.

Adrian Quaife-Hobbs

Rapax

1:41.518

22

5.

Jolyon Palmer

DAMS

1:41.522

29

6.

Simon Trummer

Rapax

1:41.584

31

7.

Facu Regalia

Hilmer Motorsport

1:42.191

20

8.

Stéphane Richelmi

DAMS

1:42.662

37

9.

Axcil Jefferies

Trident

1:42.670

24

10.

Artem Markelov

RT RUSSIAN TIME

1:42.944

44

11.

Felipe Nasr

Carlin

1:43.498

39

12.

Rene Binder

Arden International

1:43.598

38

13.

Conor Daly

Venezuela GP Lazarus

1:43.639

40

14.

Jon Lancaster

MP Motorsport

1:43.650

40

15.

Arthur Pic

Campos Racing

1:43.651

39

16.

Stoffel Vandoorne

ART Grand Prix

1:44.549

48

17.

Takuya Izawa

ART Grand Prix

1:44.642

52

18.

Julian Leal

Carlin

1:45.300

51

19.

Raffaele Marciello

Racing Engineering

1:45.395

39

20.

Kimiya Sato

Campos Racing

1:45.395

42

21.

Stefano Coletti

Racing Engineering

1:45.516

32

22.

Alexander Rossi

EQ8 Caterham Racing

1:45.565

51

23.

Nathanaël Berthon

Venezuela GP Lazarus

1:45.596

30

24.

Daniiel De Jong*

MP Motorsport

1:46.018

34

25.

Rio Haryanto

EQ8 Caterham Racing

1:46.477

42

26.

André Negrao

Arden International

1:46.492

33