Blomqvist s'emporta la primera pole

2014-04-18 15:17

En una sessió molt intensa i en que tots els pilots anaven al màxim, l'anglès Tom Blomqvist ha pres la primera pole del campionat de la FIA Fórmula 3 Europeao. El francès Esteban Ocon ha acabat en segon lloc, a només 2 centèssimes.

Per: Andreu Rius

Tom Blomqvist, Esteban Ocon i Antonio Fuoco sortiran de les primeres posicions demà al matí, en el que serà la primera cursa de la F3 Europea de l'any. El de l'escuderia Jagonya Ayam ha anat molt fort i ha pogut fer 1:51.327.

 

La creu de la qualificació és Rosenqvist, que ha quedat 14é i que l'any passat va ser sub-campió.

 

Amb aquest article afegim que l'equip Signature no participarà aquest cap de setmana ja que Tatiana Calderón ha abandonat l'equip per anar a Jo Zeller Racing fent que Oscar Tunjo no pugui competir ja que el reglament obliga a tenir dos pilots com a mínim. 

 

Resultats: 

 

Pos   Name of the Drivers Nation Team Class Laps
1 31 Tom BLOMQVIST GBR Jagonya Ayam with Carlin   7
2 2 Esteban OCON FRA Prema Powerteam R 8
3 25 Antonio FUOCO ITA Prema Powerteam R 8
4 30 Max VERSTAPPEN NLD Van Amersfoort Racing R 9
5 21 Felix SERRALLES PRI Team West-Tec F3   9
6 5 Jordan KING GBR Carlin   8
7 6 Edward JONES ARE Carlin   8
8 1 Nicholas LATIFI CAN Prema Powerteam   9
9 26 Dennis VAN DE LAAR NLD Prema Powerteam   8
10 3 Lucas AUER AUT kfzteile24 Mücke Motorsport   8
11 11 Richard GODDARD AUS ThreeBond with T-Sport   10
12 19 Antonio GIOVINAZZI ITA Jagonya Ayam with Carlin   9
13 14 Felipe GUIMARAES BRA Double R Racing   7
14 27 Felix ROSENQVIST SWE kfzteile24 Mücke Motorsport   8
15 28 Jake DENNIS GBR Carlin R 8
16 7 Riccardo AGOSTINI ITA Eurointernational   8
17 9 Mitch GILBERT AUS Fortec Motorsports   9
18 16 Gustavo MENEZES USA Van Amersfoort Racing   9
19 10 John BRYANT-MEISNER SWE Fortec Motorsports   8
20 20 Sean GELAEL IDN Jagonya Ayam with Carlin   8
21 12 Alexander TORIL ESP ThreeBond with T-Sport   9
22 15 Jules SZYMKOWIAK NLD Van Amersfoort Racing R 10
23 4 Roy NISSANY ISR kfzteile24 Mücke Motorsport   9
24 22 Hector HURST GBR Team West-Tec F3   9
25 8 Michele BERETTA ITA Eurointernational R 9
26 18 Tatiana CALDERON COL Jo Zeller Racing   8